Szanowni Państwo,

Uprzejmie zapraszamy do udziału w wydarzeniu poświęconemu tematyce CAR-T w terapii nowotworów hematologicznych.

Spotkanie odbędzie się 15 listopada br. w Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu w ramach drugiego Dnia Hematologii, organizowanego w ramach europejskiego projektu NEXT_LEVEL.
Wydarzenie skierowane jest do różnych grup odbiorców m.in. uczniów szkół podstawowych i średnich, nauczycieli, pacjentów,  studentów, naukowców i  lekarzy specjalistów.

Jego celem jest przybliżenie szerokiej publiczności terapii CAR-T - obecnie najbardziej zaawansowanej i najbardziej nowoczesnej technologicznie formy immunoterapii komórkowej, która może być stosowana w leczeniu nowotworów takich jak chłoniaki i białaczki.

Wśród zaproszony prelegentów jest dwójka wybitnych polskich hemato – onkologów:  prof. dr hab. n. med. Lidia Gil z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz prof. dr hab. n. med. Grzegorz Basak z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Szczegółowy program:

9:00 – 10:00

 CAR-T - tajna broń w walce z nowotworami

mgr Marta Kasprzyk, Instytut Genetyki Człowieka PAN

10:30 – 11:30

 CAR-T 2022

prof. dr hab. n. med. Lidia Gil, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

12:00 – 13:00

Implementation of the CAR technology into clinics, product development and possible modifications - a scientist's perspective

dr n. med. Tomasz Kolanowski, Instytut Genetyki Człowieka PAN

13:30 – 14:30 

CAR-T - and what's next?

prof. dr hab. n. med. Grzegorz Basak, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

 

Udział wydarzeniu jest bezpłatny. Każdy zainteresowany może zgłosić chęć uczestnictwa na miejscu w Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu lub online. Rejestracja dostępna jest na stronie: https://www.nextlevel-h2020.eu/hd2022/

UE Dzień Hematologii 2022 jest organizowany w ramach projektu pt. „On the road to excellence in unravelling the (epi)genetic landscape of hematologic neoplasms” – NEXT_LEVEL finansowanego ze środków programu Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji – Horyzont 2020 w ramach umowy grantowej nr 952304.